GENEL SÖZLEŞME BİLGİLENDİRMESİ

Bu sözleşme ile www.takipya.com adresli internet sitesinde belirtilen hizmetleri sağlayan www.takipya.com ile Müşteri, sitenin ve bu site üzerinden satın alınabilen hizmetlerin kullanımı ile ilgili aşağıda belirtilen madde ve koşulları kabul etmiş sayılacaktır. Müşteri, www.takipya.com'da sunulan hizmeti alması ile birlikte bu sözleşmeye imza atmış sayılır. www.takipya.com, Müşterinin siparişini kabul etmekle bu sözleşmeye imza atmış sayılır.

www.takipya.com erişiminizden veya kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. www.takipya.com'a erişmekle, kullanmakla veya siteye üye olarak aşağıda belirtilen şartları ve hükümlülükleri kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, www.takipya.com'a erişmeyebilir veya kullanmayabilirsiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal sonlandırmalısınız. 

İŞ BU SÖZLEŞME WWW.TAKİPYA.COM ÜZERİNDE SÜREKLİ ERİŞEBİLİR OLUP, İLANEN YAYINLANMAKTADIR. TAKİPYA.COM HİZMETLERİNİ SATIN ALAN VEYA KİRAYALAN HERKES, ÖNCEDEN BU SÖZLEŞMEYİ OKUMUŞ, ANLAMIŞ VE KABUL ETMİŞ SAYILIR.

"Takipya.com" bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin www.Takipya.com adlı siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla hizmet kullanımı öncesinde periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden kullanımınız değiştirilmiş sözleşmesi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1:  SATICIYA AİT BİLGİLER (Sözleşme içerisinde Takipya.com olarak yer alacaktır.);

Unvanı : Takipya.com Sosyal Medya Hizmetleri

Telefon : 0545 310 9090

Adresi : Kazım Karabekir Mahallesi 349. Sokak Aktaş Ap. Daire : 3 Bağcılar/İstanbul

E-posta Adresi : iletisim@takipya.com

 

1.2:  TÜKETİCİ BİLGİLERİ (Sözleşme içerisinde "ALICI" olarak yer alacaktır.);

www.takipya.com sitesine üye olurken kullanılan ad/soyad/T.C. Kimlik No, Adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

Adı Soyadı / Unvanı  : .....................

T.C. No / Vergi No : .....................

Telefon : .....................

Adresi : .....................

E-posta Adresi :.....................

 

1.3: FATURA TESLİM : Aksi yönde bir talep tarafımıza iletilmedikçe fatura, sipariş teslimatı sırasında verilen bilgiler Alıcıya teslim edilecektir.

1.4: HİZMETLER : www.takipya.com adresli internet sitesi üzerinde sunulan,satılan ve sağlanan servisler ve hizmetlerin tümünü ifade eder.

MADDE 2 - KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.takipya.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini (e-ticaret) yaptığı aşağıdaki nitelikleri ve satış ücretin belirtilen ürünün satışı ve teslimin ile ilgili olarak, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ile 06.03.2011 günlü Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

2.1: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olurken beyan edilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşterinin / alıcının bu bilgileri eksiksiz, hatasız ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

2.2: Alıcı, satıcının isim, unvan, adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa sunulan hizmetin temal nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme yöntemleri, teslimat koşulları ve masrafları vb. satışa konu hizmetler ile ilgili tüm ön bilgilerve "cayma" hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamları vb. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında hizmet/ürün siparişi verdiğini işbu sözleşme hükümlerinde kabul ve beyan eder.

MADDE 3 - ÜRÜN / HİZMETİN ÖZELLİKLERİ VE TESLİMATI

3.1: www.takipya.com sitesinde sergilenen satın alınmak istenen ürünün tüm özellikleri detaylı bir şekilde açıklamalarla internet sitesinde yer almaktadır. Ürünün/hizmetin aktif olup olmadığını, satışının devam edip etmediğini internet sitemizden inceyelebilirsiniz. Satıştan kaldırılan ürünlerin/hizmetlerin tekrar aktif olup olmayacağına www.takipya.com inisiyatifindedir.

3.2: Satın almak istediğiniz ürünün fiyatını internet sitemizden görebilirsiniz. Listelenen ve ilan edilen satış fiyatlarına %20 KDV oranı dahildir. Alıcı tarafından satın alınmak istenen, sözleşme konusu hizmet/ürünün vergiler dahil satış fiyatı internet sitesinde ve sipariş formunda yer almaktadır.

3.3:  TESLİMAT ŞEKLİ

Alıcı, www.takipya.com üzerinden, sözleşme konusu hizmet/ürünün özelliklerini, KDV dahil satış fiyatını, ödeme yöntemlerini ve teslim koşullarını okuyup, kabul ettiğini, elektronik ortamda bu hususları teyip ettiğini beyan ve kabul eder. İşbu önbilgilendirme formunun elektronik ortamda teyit edilmesi, ilgili Yönetmelik düzenlemeleri uyarınca, mesafeli sözleşmenin kurulmasından önce Alıcının, Satıcı tarafından bilgilendirmesi gereken akdetmeyi istediğini beyan ve kabul eder.

  • www.takipya.com sitesinde satılan ürünler elektronik ortamda kullanılan dijital hizmetler ve etkileşim paketleridir. Teslimat şekli Alıcı'nın, ürünün bedelini ödedikten sonra satın aldığınız paket tarafımızdan sosyal medya profilinize uygulanacak şekilde teslim edilmektedir. Yazılım dosyaları ve yapılışı için gerekli yazılım bilgileri direk olarak müşteriye teslim edilmez. Bu bir yönlendirme hizmetidir.
  • Yazılım ürünü satın almanız durumunda yazılımın kendisine ve haklarınsa sahip olmazsınız. Sadece satın almış olduğunuz yazılımın demo(örnek gösterilen site) gibi domaininize kurulumu gerçekleştirilir ve kullanımını sağlarsınız.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER 

4.1: Alıcı, sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel özellikleri, KDV dahil satış fiyatı ve ödeme yöntemleri ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyarak bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2: Sözleşme konusu ürün veya ürünlerin, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden www.takipya.com sorumlu tutulamaz.

4.3: www.takipya.com söz konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen ürünü göründüğü gibi teslim edilmesinden sorumludur.

4.4: Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin imzalı nushasının www.takipya.com'e ulaştırılmış olması veya bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme yöntemi ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, www.takipya.com ürünün teslim yükümlüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.5: Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde  yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini firmaması ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün ücretini 3 gün içinde www.takipya.com'a gönderilmesi zorunludur.

4.6: Yazılım kaynaklı tüm sorunlara ücretsiz destek sağlanmaktadır. 

4.7: Dijital hizmetlerimiz sosyal medya kulanıcı adına özel yapılmaktadır. Her sosyal medya hesabı için ayrı hizmet almanız gerekmektedir. İşlem yapıldıktan sonra cayma, domain değiştirme hakkı bulunmamaktadır. 

4.8: Müşteri www.takipya.com sitesinde bulunan hazır hesap ve diğer hizmetleri satın aldığı taktirde site içeriğini Müşteri dolduracağı için hesap içeriğinden Müşteri sorumludur.www.takipya.com herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

4.10: Satın alınan hazır site hizmeti fiyatına, içerik ekleme hizmeti dahil değildir. Sitenin demo (örnek sitedeki) gibi kullanılabilir hale getirildikten sonra müşteri satın aldığı siteye içeriği kendi eklemelidir. Eğer içeriği www.takipya.com'un eklemesi isternirse ek ücret talep edilmektedir.

  • Satın alınan web yazılımın admin paneli yönetimine dair kullanım kılavuzu ve örnek videolu gösterimi müşteriye iletilecektir.

4.11: Hazır site yazılımlarında ekstra istek ve eklentiler yapılmamaktadır. Yazılımın mevcut özellikleri ne ise o şekilde kullanılmaktadır. Mevcut özellikler www.takipya.com üzerinde sergilenen tüm yazılımlarda detaylı olarak belirtilmiştir. Hizmetlerden faydalanan tüm müşteriler bu mevcut özellikleri görmüş, okumuş ve kabul ettiğini beyan etmiştir.

MADDE 5 - ÜCRET VE ÖDENMESİ

5.1: İşbu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere %20 KDV tutarı dahildir.

5.2: www.takipya.com önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri işbu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul,beyan ve taahüt eder. Değişikliğe etken olan sebepler enflasyon ve döviz kurudur. 

5.3: www.takipya.com  sitesinden sipariş verilen hizmetin ödemesi www.takipya.com'un belirtiği banka hesaplarına veya aracı ödeme kuruluşu PAYTR firması üzerinden online olarak yapılacaktır.

  • Ödeme yapan kişi ve sipariş veren müşteri bilgileri arasında bir bağlantı kurulamaz ise www.takipya.com NEW iade/iptal hakkını saklı tutar. İptal/İade durumunda geri ödeme sadece ödemeyi yapan banka hesabına/kişiye yapılır. 

5.4: Ödemenin yapılmaması veya gecikmesi durumunda www.takipya.com  faizlendirme uygulamaz ama uygulama hakkını saklı tutar. 

5.5: Ödemenin yapılmaması veya gecikmesi durumunda www.takipya.com hizmetin iptali veya durdurulması hakkını saklı tutar.

5.6: Web Yazılımlarda Domain/Hostgin vb. hizmetlerin sağlayıcıdan satın alım işlemi müşteri tarafından veya vekaleti ile www.takipya.com tarafından yapılır. Satın alınan Domain-Hosting vb. hizmetlerin iptali veya geri ödemesi mümkün değildir.

MADDE 6 - CAYMA HAKKI

6.1: ALICIi sözleşme konusu yazılımın sitesine (domain-hosting) kurulumundan sonra cayma, domain değiştirme hakkına sahip değildir. Tüm ürünlerimiz ve hizmetlerimi domain lisanslıdır, herhangi bir lisans takip sitemi yoktur, lisans silme işlemi domain değiştirme işlemi vb. işlemler yapılamamaktadır. Bu sebeple sipariş verdiğiniz ve kurulumu tamamlanan web tasarım paketlerinin teslim aldığınız andan itibaren ürün kullanımı ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple web tasarım paketinin kuruluktan sonra cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak Müşteri, web tasarım paketinin kurulumunu domain adresine yapılmamış ise kurulum yapılmamış müşteriler için domain değiştirme, cayma, iade hakkı ortaya çıkmaktadır. 

  • Kurulum yapılmayan domainlerde değiştirme hakkınız bulunsa dahi, satın aldığınız domain ve hostinglerin iptali mümkün değildir.

6.2: Tüketici hakları kanunu, Mesafeli Sözleşmeler yönetmeliği 15. Madde'nin (ğ) bendinde (Bkz: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm) "Elektronik ortamda anındaifa edilen hizmetler veya tüketiyce anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler."  belirtildiği üzere Müşteri, söz konusu yazılım ürününü/ hizmetini satın alma işlemi sağladıktan sonra iptal/iade veya cayma hakkını kullanamaz.

MADDE 7 - GİZLİLİK

7.1: işbu sözleşme ile www.takipya.com, hizmet verdiği bütün kişi, kurum, kuruluş ve markaları diğer projelerinde referans olarak gösterebilir ve/veya referans gösterdiği kurum ve kuruluşları kendi web sitesi üzerinde, Sosyal Medya hesaplarında yayınlayabilir. Referans olarak eklenmek istemeyen kişi, kurum veya kuruluşların bu konuda www.takipya.com bildirim yapmaları gerekmektedir. 

 

MADDE 8 - SAİR HÜKÜMLER

8.1:Alıcı, satıcının www.takipya.com sitesine üye olurken verdiği, sonrasında güncellediği bilgiler (Ad-Soyad, Adres, Telefon, E-Posta- T.C. Kimlik No vb.) kapsamında, Satıcının, Alıcıya Satış Pazarlama, bilgilendirme vb. amaçlarla ulaşmasına izin vermiştir. Alıcı , Satıcının iletişim bilgilerini bu amaç ile kullanabileceğini kabul ve beyan etmiştir.

8.2:Alıcı, satıcının internet sitesine üye olurken verdiği kişisel bilgilelerin doğru olduğunu, Satıcının, bu bilgilerin gerçeğe uygun olmaması sebebi ile her ne nam altında olursa olsun uğrayacağı zararı tümüyle karşılayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

8.3: Müşterinin satın alacağı hazır site veya hizmet, sözleşme ve ödeme işleminin ardından sunulacaktır.

8.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde www.takipya.com tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri www.takipya.com tarafından kendisine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak verilen hizmetleri, ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız üçüncü kişilere dağıtamaz ya da satamaz.

8.5: Müşteri aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi,harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve bunları karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

8.6: www.takipya.com  kurulumunu yaptığı web sitelerinde ve hizmet sağladığı sosyal medya hesaplarında +18, T.C. yasalarına aykırı ve yasal olmayan her türlü içerik ve dosyanın web sitelerinde bulunmaması açıkca söylemekte ve tüm yasal sorumluluğun ALICI'da olduğunu bildirmektedir.

8.7: Ayrıca www.takipya.com üzerinden ürün/hizmet satın alan tüm Müşteriler, www.takipya.com sitesinde yer alan Hizmet Ve Kullanım Sözleşmesi, İade Koşulları, Sıkça Sorulan Sorular, Gizlilik Sözleşmesi, Çerez Politikası vb. tüm bilgilendirmeleri görmüş, okumuş ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.

MADDE 9 - YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.